ženská cykličnost

Jak vznikl nápad parfémů Gia a jejich cesta až do dnešní podoby?

Byla to cesta pomalá, nenápadná, v jemnosti a najednou se to stalo. A tak to má být – plynutí na ženské vlně energie, nic stresujícího nebo jako blesk z čistého nebe, se nekonalo. Začalo to mým postupným vědomým nahlížením na své tělo v průběhu měsíčního cyklu. Více jsem vnímala jeho proměny, i proměny v průběhu roku – což je v podstatě stejný cyklus, akorát delší. A protože jsem patřila mezi ženy, které zažívají bolestivou menstruaci skrze nepřijetí sebe sama (ano, vím, že to teď s některou z vás může škubnout, ale nejlepší cesta jak začít, je přiznat si to a být na sebe jemná), éterické oleje mi byly pomocníkem. Rozhodla jsem se pro sebe vytvořit podporující směsi pro premenstruační období a období menstruace a to dalo vlastně zrod tomu impulsu, že bych se mohla podporovat i v každém období dané fáze, kterou žena prochází v průběhu měsíce.

A tak vznikly první pokusy o vytvoření kompozice. Už jsem nepracovala jen s éterickými oleji, které pomohou zmírnit křeče nebo uvolnit křeče a následnou bolest nebo zvýšit koncentraci a soustředění, když potřebuji, ale ponořila jsem se více do studia působení éterických olejů na naši psychiku.

Prvotní kompozice byly vytvořeny až moc logicky, hlavou. Vývoj byl dlouhý neboť i já jsem procházela přeměnou, až jsem dospěla do bodu, kdy jsem byla připravena a sestavila jsem kompozice, které jsou prostě božské a vznikly v napojení s vesmírem. Svým aroma-psychologickým působením zahrnují širší oblasti než jenom na určitou fázi v měsíčním cyklu, což jsem hlavou chtěla původně. Jak to tak bývá, hlava vymýšlí, srdce utváří.

Parfémy GIA jsou opravdu unikátní tím, že nás ženy podpoří v dané fázi/ v daném období Panny, Matky, Čarodějky a Stařeny, ale zároveň mají mnohem hlubší působení a dají se použít kdykoliv, kdy potřebujeme podporu dle momentální situace, kterou prožíváme.
_DSC0772_DSC0785

Jsem KNĚŽKA je pro období po menstruaci, kdy jsme aktivní. Zároveň náleží k období Jara. Tato fáze je u každé ženy jinak dlouhá, proměnlivá, u některých žen i chybí, zejména a u těch, které porodily a jsou zaplavené mateřskými pocity „od hlavy až k patě“ a nemají čas ani chuť být logické, pracovně aktivní. Tuto kompozici můžeme ale využít kdykoliv, kdy potřebujeme komunikovat a třeba se stydíme nebo si nejsme jisté – dodává sebevědomí a je podporou. Když jsme moc perfektní a vyžadujeme to po okolí a cítíme, že nám to i vadí. Nebo máme dokončit či započnout nějaký projekt a nemáme „na to sílu“.

Jsem BOHYNĚ je pro období ženské ovulace. Obvykle trvá kolem čtyř dnů, ale opět záleží, jak moc nebo málo máme ženství potlačené. Je to období Léta. Tedy radost, živost, proud i ohnivost. Podporuje ženskost v nás, sebelásku, sebehodnotu. Nerozdat se zcela okolí, ale vědět kde jsem já. Pomáhá překonat i ztrátu bližního. Zároveň ale vytahuje naše stíny a pomáhá je zpracovat. Je to velmi hluboká kompozice.

Jsem KOUZELNICE je pro období před menstruací, která je obvykle nejdelší, nebo by tak správně měla být. Může trvat až čtrnáct dní. Náleží k období Podzimu. Pokud si samy sebe uvědomujeme, dokážeme i pracovat s emocemi, které se na nás v této fázi řítí jako lavina. Některé ženy silněji prožívají sexualitu a některé destrukci. Vše je správně a má to tak být. Potlačením opět zadupáváme svou podstatu a své ženství. Vůně je tu ale i pro podporu v nových vztazích, ať pracovních, partnerských, tak mateřských – někdy se v tom celém můžeme „ztratit“ a nevím, jak nejlépe začít nebo naopak opakujeme nefunkční vzorce chování, které vedou spíše k destrukci.

Jsem VĚDMA je pro období menstruace, která by správně měla trvat dva až pět dní. Je to období Zimy. Introspekce dovnitř, období spánku=odpočinku. Kompozice je jako stvořená na „vydýchání“ emocí, zážitku a všeho co už ve svém životě nechceme. S láskou vše nepotřebné (tzv. koule u nohy, kterou už prostě sebou tahat nechci) propustit. Velmi vhodná je pro meditaci. Přináší zklidnění a prohlubuje spánek.

Více o jednotlivých vůních naleznete v popisku u každé vůně.

Přeji si, aby parfémy byly podporou na tvé cestě probuzení a nalezení sebe sama, tvého ženství, tvého božství.

S láskou a pokorou, Šárka Gia